Organizacja szkolenia ze STERem

Wszystko, co powinieneś wiedzieć, aby gładko przejść przez proces przygotowania szkolenia.

 

(← steruj strzałkami →)

Krok 1: Zgłoszenie

Zastanów się, czego oczekujesz od szkolenia (np. jakie problemy możemy pomóc Ci rozwiązać, jaka tematyka szkoleń Cię interesuje), a także dla ilu osób chcesz zorganizować szkolenie. Pomyśl o proponowanym terminie (by przygotować szkolenie potrzebujemy minimum 3 tygodnie) i ilości czasu jakim dysponujecie (kilka godzin, dzień, dwa, cały weekend, itp.).

Kiedy już będziesz to wiedział, napisz do nas na szkolenia@ster.org.pl lub wyślij zgłoszenie przez stronę kontakt.

Krok 2: Kontakt z koordynatorem STER

Po otrzymaniu maila, z naszego teamu zostanie wybrany koordynator, który skontaktuje się z Tobą, by przygotować szkolenie. Na spotkaniu omówicie oczekiwania organizacji, a także ustalicie sposób analizy potrzeb i ustalenia celów szkolenia.

Krok 3: Ankieta dot. Potrzeb Szkoleniowych (APS)

Na podstawie rozmowy nasz koordynator przygotuje ankietę, dzięki której poznamy potrzeby przyszłych uczestników szkolenia. Twoim zadaniem będzie dopilnowanie, by przyszli uczestnicy szkolenia wypełnili ją w terminie, na który umówicie się z koordynatorem.

To bardzo ważny krok! Na stronie Szkolenia – z czym to się je? wyjaśniamy, dlaczego.

Krok 4: Ustalenie celu szkolenia

Po przeanalizowaniu odpowiedzi uczestników koordynator STER przedstawi Ci ich podsumowanie. Pomoże to określić dokładny cel szkolenia, a nam pozwoli przygotować szkolenie szyte na miarę, dostosowane do potrzeb Twojej organizacji. Odpowiednio dobrana treść i ćwiczenia to klucz do satysfakcji i rozwoju dla uczestników szkolenia.

Krok 5: Przygotowanie logistyki

Nasi trenerzy przygotują listę niezbędnych materiałów, których potrzebują do pracy, a także oczekiwania co do sali i przerw kawowych. Twoim zadaniem będzie zapewnienie ich realizacji, podobnie jak załatwienie formalności z lokalizacją, ew. dojazdem (jeśli szkolenie będzie wyjazdowe) i finansowaniem.

Odpowiednie warunki szkoleniowe w znaczny sposób ułatwiają naukę i zdobywanie doświadczenia, dlatego warto o nie zadbać.

Krok 6: Szkolenie! (w końcu)

W końcu nadejdzie ten dzień: zaczynamy warsztat! Trzymaj kciuki za uczestników i trenerów. My damy z siebie wszystko.

Po szkoleniu uczestnicy otrzymają od nas ankietę, która pozwoli nam na ocenę poziomu ich zadowolenia z odbytego szkolenia.

Krok 7: Ewaluacja

To nie koniec!

Każdy projekt, również szkoleniowy, potrzebuje podsumowania. Podczas takiego spotkania, koordynator STER przedstawi Ci wyniki ankiet i podsumuje szkolenie. To dobry moment, by zastanowić się nad dalszymi potrzebami organizacji, a także kolejnym działaniem ułatwiającym wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce.

I co dalej?

Nie przestrasz się, jeśli za jakiś czas znowu do Ciebie napiszemy. Chcemy po prostu dowiedzieć się jak działacie i co z ustalonych planów zostało wdrożone w waszą pracę. Pochwal się więc Waszymi sukcesami. A jeśli możemy Ci w czymś pomóc – napisz do nas na adres szkolenia@ster.org.pl.

 

Teraz, skoro już wiesz jak będzie wyglądało przygotowanie Twojego szkolenia, może chcesz:

Jeśli chcesz, możesz też wrócić do początku tej prezentacji.